57 цифрових програм пропонує регулятор на конкурс для місцевих і регіональних мовників у мультиплексі МХ-5

02.12.2021

2 грудня Національна рада оголошує конкурс на багатоканальне мовлення на вільних місцевих (регіональних) каналах у багатоканальній телемережі МХ-5. Це цифрове мовлення у стандарті DVB-T2 (MPEG-4). Сьогодні в газеті «Голос України» № 228 опубліковано інформацію про цей конкурс. Через місяць розпочнеться прийом заяв від ліцензіатів, які захочуть освоїти нові цифрові канали.

Для місцевих і регіональних телерадіоорганізацій запропоновано вільні програми у 43 населених пунктах Дніпропетровської, Житомирської, Київської, Кіровоградської, Луганської, Львівської, Полтавської, Рівненської, Харківської, Херсонської, Черкаської і Чернігівської областей.

Вимогами до програмної концепції мовлення передбачено обов’язкове розміщення соціально важливих програм місцевої тематики. Також рекомендовано розміщення дитячих передач. Обсяг ведення передач українською мовою має відповідати вимогам чинного законодавства. Здійснювати мовлення необхідно без ретрансляції програм інших телерадіоорганізацій.

Заяви на участь у конкурсі прийматимуться із 4 січня до 18 год. 2 лютого 2022 року за адресою: вул. Прорізна, 2, м. Київ, тел. 234-97-13.

Граничний термін підбиття підсумків конкурсу відповідно до п. б) частини п’ятої ст. 25 Закону України «Про телебачення і радіомовлення» – 1 квітня 2022 року.

Докладніше про конкурсні умови і перелік програм, виставлених на конкурс.

Нагадаємо, 1 грудня Національна рада оголосила конкурс, яким для потреб місцевого телевізійного мовлення запропоновано 27 цифрових місцевих каналів, на яких телерадіокомпанії зможуть розпочати діяльність у стандарті DVB-T2 (MPEG-4).