55 FM-частот у 21 області країни – Національна рада оголошує конкурс на радіомовлення

05.08.2021

Регуляторний орган після великої перерви із проведенням конкурсів на мовлення, що було пов’язано з уведеними урядом карантинними заходами щодо запобігання поширенню коронавірусної хвороби COVID-19 і прийнятими законами, нарешті оголошує конкурси, яких так довго чекала індустрія. 5 серпня 2021 року  Національна рада ухвалила рішення про проведення конкурсу на радіомовлення на FM-частотах у більшості областей країни. Запропоновано 55 частот у 21 області, серед них є і 8 обласних центрів. Також затверджено конкурсні умови.

Найбільшу кількість частот запропоновано для Житомирської, Сумської областей – по 9, і Одеської області – 5.

Вільними є частоти у деяких обласних центрах, тож вони також увійшли до цього конкурсу. Це такі міста, як Івано-Франківськ, Одеса, Суми, Тернопіль (Лозова), Ужгород, Чернівці, Чернігів, Черкаси.

Вимогами до програмної концепції передбачено, що обсяг ведення передач українською мовою має становити 100%;

     частка програм (передач) власного виробництва повинна бутити не меншою ніж 85% загального обсягу мовлення;

     обов’язковим є розміщення соціально вагомих передач інформаційно-аналітичного, публіцистичного, культурно-мистецького, освітнього спрямування;

     мовлення має відбуватися без ретрансляції програм чи  використання вихідних даних інших мовників.

Серед інших організаційно-технічних зобов’язань претендент на участь у конкурсі повинен надати інформацію про забезпечення оповіщення населення про загрозу виникнення або виникнення надзвичайних ситуацій та зв’язку у сфері цивільного захисту відповідно до вимог чинного законодавства.

Інформацію про конкурс незабаром буде опубліковано в газеті «Голос України». Докладніше з переліком частот і конкурсними умовами також можна буде ознайомитися завтра в рішеннях Національної ради.

Крім того, Національна рада 5 серпня ухвалила рішення про проведення конкурсу для місцевих телеканалів на отримання ліцензій на багатоканальне мовлення з використанням радіочастотного ресурсу у стандарті DVB-Т2 і затвердила його  конкурсні умови. Докладніше про цей конкурс можна ознайомитися тут.