«5 канал» має відмовитися від двох частот або знайти інший вихід, щоб не порушувати законодавство

28.02.2012

Розглянувши на засіданні 29 лютого 2012 року заяву «Телерадіокомпанії «Експрес-Інформ» щодо переоформлення ліцензії, Національна рада внесла зміни до складу її редакційної ради. З наглядового органу вибули Тетяна ПушноваДарія ЧепакІван Адамчук та Олександр Нородецький. Натомість увійшли Яна КонотопТетяна ДаниленкоОлексій Шевченко і Людмила Міллер.

Проте регулятор відмовив компанії у питанні щодо внесення змін у програмну концепцію. Як відомо, мовлення «5 каналу» формується двома окремими мовниками: ТОВ ТРК «Експрес-Інформ» і ПІІ у формі ТОВ «ТРК «НБМ».

«Експрес-Інформ» планував мовити в суто інформаційному форматі, хоча раніше за ліцензійними документами був інформаційно-розважальним. Жанрово мав збільшитися обсяг інформаційно-аналітичних і публіцистичних передач, та незначною мірою – культурно-мистецьких. Також «5 канал» планував зменшити трансляцію науково-просвітницьких передач та зовсім відмовитися від фільмопоказу, який за нинішньою ліцензією становить 8 годин.

Члени Національної ради не підтримали заявника щодо переоформлення ліцензії через те, що телерадіоорганізація до кінця не узгодила мережу мовлення. «Компанія, відповідно до діючих ліцензій, має дві частоти в Бердичеві та Сімферополі. Виходить, якщо ми йдемо Вам назустріч і переоформлюємо ліцензію, у цих містах, один і той же канал дублюватиметься. По-моєму, це питання варто вирішити. Тут порушується законодавство і права глядачів на різносторонній контент», – апелювала до представника компанії перший заступник голови Національної ради Оксана Головатенко.

Олександр Адаменко, який представляв канал, погодився, що це питання залишається не вирішеним уже протягом багатьох років.

Зміни, які мали торкнутися двох ліцензій – на ефірне телебачення з використанням 48 ТВК у Києві та на ефірне мережеве телебачення з використанням 39 каналів, стануть можливими, коли компанія нарешті розв’яже цей гордіїв вузол. Голова Національної ради Володимир Манжосов закликав компанію зробити це якнайшвидше.

«Телерадіокомпанія «Експрес-Інформ» має ще ліцензію на використання 43 ТВК у Києві на 5 цифрових телепрограм.

_____________________________________________________________________________
Стежте за нашими новинами на facebook.com/NacRada та twitter.com/NacRada