4 червня набуває чинності закон про заборону показу фільмів і серіалів, що містять пропаганду органів держави-агресора

03.06.2015

ЗГІДНО ІЗ ЗАКОНОМ ПІД ЗАБОРОНУ РОЗПОВСЮДЖЕННЯ І ДЕМОНСТРУВАННЯ ПОТРАПЛЯЮТЬ ФІЛЬМИ І СЕРІАЛИ, ЯКІ ПОПУЛЯРИЗУЮТЬ АБО ПРОПАГУЮТЬ ОРГАНИ ДЕРЖАВИ-АГРЕСОРА АБО ЇХНІ ОКРЕМІ ДІЇ, ЩО СТВОРЮЮТЬ ПОЗИТИВНИЙ ІМІДЖ ПРАЦІВНИКІВ ДЕРЖАВИ-АГРЕСОРА ЧИ ПРАЦІВНИКІВ РАДЯНСЬКИХ ОРГАНІВ ДЕРЖАВНОЇ БЕЗПЕКИ, ВИПРАВДОВУЮТЬ ЧИ ВИЗНАЮТЬ ПРАВОМІРНОЮ ОКУПАЦІЮ ТЕРИТОРІЇ УКРАЇНИ. ЗАБОРОНЕНА ТАКОЖ ТРАНСЛЯЦІЯ ФІЛЬМІВ, ВИРОБЛЕНИХ ФІЗИЧНИМИ ТА ЮРИДИЧНИМИ ОСОБАМИ ДЕРЖАВИ-АГРЕСОРА.

4 червня набуває чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законів про захист інформаційного телерадіопростору України», яким заборонено розповсюдження і демонстрування фільмів, що містять популяризацію органів держави-агресора. Національна рада у зв’язку з цим постійно моніторитиме ефір телевізійних мовників.

Згідно із законом під заборону розповсюдження і демонстрування потрапляють фільми і серіали, які популяризують або пропагують органи держави-агресора або їхні окремі дії, що створюють позитивний імідж працівників держави-агресора чи працівників радянських органів державної безпеки, виправдовують чи визнають правомірною окупацію території України. Заборонена також трансляція фільмів, вироблених фізичними та юридичними особами держави-агресора.

Зазначена заборона поширюється на фільми незалежно від країни походження, якщо вони вироблені після 1 серпня 1991 року.

Заборона трансляції фільмів, вироблених фізичними та юридичними особами держави-агресора, які не містять популяризації або пропаганди органів держави-агресора та окремих дій, поширюється на фільми, вироблені після 1 січня 2014 року.

Як повідомляв раніше під час брифінгу член Національної ради Владислав Севрюков, регуляторний орган моніторить ефіри телеканалів щодо трансляції ними фільмів і серіалів, які потрапляють під дію зазначеного закону. Із цього питання мовникам уже надсилалися листи з попередженнями й нагадуваннями про недавні зміни в медійному законодавстві. Із 4 червня будуть проводитися постійні моніторинги мовлення телеканалів. У разі виявлення порушень Національна рада складатиме акти і передаватиме їх до Державного агентства України з питань кіно для вжиття відповідних заходів реагування.

За порушення норм Закону України «Про внесення змін до деяких законів про захист інформаційного телерадіопростору України» передбачено накладення адміністративно-господарського штрафу в розмірі десяти мінімальних зарплат за кожен перший випадок такого розповсюдження або демонстрування і в розмірі п’ятдесяти мінімальних заробітних плат за кожен наступний випадок.