31 березня – останній день перехідного етапу для багатьох медіа

26.01.2024

До 31 березня цього року для друкованих медіа, інформаційних агентств, супутникових, кабельних мовників і провайдерів, які працювали до набрання чинності Законом України «Про медіа», триває перехідний етап. Щоб мати можливість здійснювати діяльність після його завершення, вони мають безкоштовно пройти процедуру реєстрації згідно із Законом. Безреєстраційна діяльність для усіх цих суб’єктів є забороненою.

Закон «Про медіа» передбачив спеціальні норми для тих медіа, які працювали станом на день набуття ним чинності, тобто на 31 березня 2023 року.

Він зобов’язав зареєструватися друковані медіа, колишніх ліцензіатів, які отримали статус реєстранта (провайдери, супутникові і кабельні мовники), а також інформаційні агенції, що мають визначитися, у який вид медіа вони хочуть перейти.

Усі ці суб’єкти до 31 березня цього року, тобто упродовж року з дня набуття чинності Законом «Про медіа», мають можливість безкоштовно пройти процедуру реєстрації. Для друкованих медіа та інформаційних агенцій безкоштовна реєстрація відбувається на основі раніше виданих органами юстиції свідоцтв.

Із 1 квітня 2024 року раніше видані органами юстиції свідоцтва друкованих медіа та інформаційних агентств, а також видані Національною радою ліцензії суб’єктів, які відповідно до Закону «Про медіа» стали реєстрантами, однак не зареєструвалися, втратять чинність.

Оскільки для зазначених суб’єктів реєстрація є обов’язковою, з 1 квітня цього року вони або не зможуть виходити у світ і провадити діяльність, або зможуть зареєструватися, однак зі сплатою реєстраційного збору і можливим застосуванням санкцій за безреєстраційну діяльність.