3 травня – круглий стіл на тему свободи слова в Україні

27.04.2018

3 травня в Києві в Українському національному інформаційному агентстві Укрінформ з нагоди Всесвітнього дня свободи преси відбудеться круглий стіл «Свобода слова в Україні: поточний стан і виклики», організований Офісом Ради Європи в Україні спільно з Міністерством інформаційної політики та ГО «Інститут масової інформації».

Організатори заходу планують представити загальний огляд стану свободи слова в Україні, а також щорічну статистику її порушень, зокрема на тимчасово окупованих територіях.

Йтиметься про платформу Ради Європи для захисту журналістики та безпеки журналістів як механізм раннього запобігання і подолання насильства щодо працівників засобів масової інформації. На панельну дискусію будуть винесені актуальні та гострі питання стосовно ситуації із розслідуваннями злочинів, вчинених проти журналістів і проблемами законодавства щодо їх розкриття.

Модератор круглого столу — Андрій Куликов, український журналіст і медіа-експерт.

Серед запрошених спікерів:

Юрій Стець, Міністр інформаційної політики України

Олена Литвиненко, заступник голови Офісу Ради Європи в Україні

Еміне Джапарова, перша заступниця Міністра інформаційної політики

Олександра Яновська, суддя Великої Палати Верховного Суду, консультантка Ради Європи.

Крім того, будуть присутні представники українського інтернет-видання «Українська правда» — справа Павла Шеремета, а також журналісти, які постраждали під час розгону мирного протесту в березні 2018 року.

У заході візьмуть участь експерти Ради Європи, представники органів державної влади, у компетенції яких реагування на порушення щодо безпеки журналістів, громадськість.

Дата і час проведення заходу: 03.05.2018 р., 09:30 – 13:00 (реєстрація з 09:00)

Місце проведення: ІА Укрінформ, вул. Б. Хмельницького, 8/16, 2-й поверх.

Попередня реєстрація для участі в заході за посиланням до 18:00 1 травня 2018 р.

Акредитація ЗМІ: (044) 200 41 23 або accreditation.mip@gmail.com до 13:00 2 травня 2018 р.

Ілюстрація з сайту coe.int