29 січня відзначається 100 років подвигу героїв Крут

26.01.2018

«На Аскольдовій могилі поховали їх…» –  ці рядки видатний український поет Павло Тичина присвятив подвигу своїх сучасників. 29 січня виповнюється 100 років від трагічних подій української історії, коли за  свободу і незалежність України у нерівному бою з більшовицькою навалою біля станції Крути загинули найбільш свідомі представники української нації – в основному студенти і юнкери, які об’єдналися  в курінь Січових стрільців.  Його очолив старшина Андрій Омельченко. Вишколеному муравйовському війську протистояли фактично діти й підлітки, які лиш навчилися тримати зброю в руках.

За різними джерелами  тоді загинуло  від 300 до 400 українських добровольців. Тих, хто потрапив у полон, червоні безжально розстріляли. Однак ці жертовні смерті не були марними, бій затримав більшовицьку армію та виграв для Української Народної Республіки певний час. Це дало змогу Центральній Раді укласти Брестський (Берестейський) мир 9 лютого 1918 року та зберегти молоду Українську Державу.

Національна рада  закликає телерадіомовників згадати у своїх програмах і передачах про цей подвиг юних українців і донести до аудиторії  інформацію про цю  визначну дату та вшанувати подвиг героїв.