29 серпня – День пам’яті захисників України

28.08.2023

Національна рада нагадує, що 29 серпня 2023 року вшановується День пам’яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України.

Ця дата запроваджена з метою гідного вшанування пам’яті військовослужбовців і учасників добровольчих формувань, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України, увічнення їх героїзму, громадянської відваги, стійкості, самовідданості та сили духу, зміцнення патріотичних настроїв у суспільстві.

Національна рада рекомендує керівникам суб’єктів у сфері лінійних медіа незалежно від форми власності висвітлити інформацію про вшанування Дня пам’яті:

  • згадуванням про цей день у повідомленнях;
  • вшануванням пам’яті загиблих захисників України хвилиною мовчання о 12:00.

Також нагадуємо про те, що о 9:00 щоденно в ефірі всіх суб’єктів у сфері лінійних медіа оголошується загальнонаціональна хвилина мовчання за співвітчизниками, загиблими внаслідок збройної агресії рф проти України. Так громадськість вшановує світлу пам’ять і героїчний подвиг воїнів, полеглих під час виконання бойових завдань із захисту державного суверенітету та територіальної цілісності України, а також мирних громадян, які загинули унаслідок збройної агресії рф проти України.

У разі фіксації і встановлення порушень Правил ведення мовлення на теле- і радіоканалах у дні трауру (скорботи, жалоби) та дні пам’яті регулятор матиме підстави для застосування заходів реагування, передбачених Законом України «Про медіа».