26 – 29 травня члени Національної ради відвідали з робочим візитом молдовський регулятор сфери телерадіомовлення

29.05.2018

26 – 29 травня голова Національної ради Юрій Артеменко, заступник голови Уляна Фещук і член Національної ради Сергій Костинський мали робочий візит до Республіки Молдови, де зустрілися із керівництвом та експертами Ради з питань координування аудіовізуальної діяльності цієї країни.

Основну увагу під час візиту було приділено питанням діяльності суспільного мовлення і захисту інформаційного простору обох країн. Молдовська сторона цікавилася досвідом, який має Україна у протидії інформаційній агресії, розповіла про власні зроблені з цією метою кроки. Сторони висловили зацікавленість у подальшій тісній співпраці у цьому напрямі.  

Члени Національної ради відвідали суспільний мовник Республіки Молдови, ознайомилися з його роботою, принципами діяльності та фінансування.

Делегація українського регуляторного органу також спостерігала за процесом ухвалення рішень молдовською Радою з питань координування аудіовізуальної діяльності, побувала на засіданні цього державного органу.

Крім того, під час зустрічі українські та молдовські колеги обговорили ширші питання регулювання телерадіопростору, зокрема кращі практики, останні законодавчі зміни, особливості моніторингу мовлення, медіа-регулювання під час виборчих процесів. Йшлося про ефективність Аудіовізуального кодексу Молдови, а також досвід сусідньої країни у переході на цифровий стандарт мовлення, зменшенні монополістського впливу на медіа-ринок.

Обидві сторони визнали плідними проведені зустрічі і домовилися про поглиблення співпраці та розширення  двосторонніх контактів для обміну досвідом і кращої реалізації політик у сфері телерадіомовлення в обох країнах.

Фото з сайту fakty.ictv.ua