«26-2-14: Війна почалась у Криму» – форум з нагоди 10-х роковин окупації Автономної Республіки Крим

26.02.2024

У рамках заходів до 10-х роковин окупації Автономної Республіки Крим 26 лютого відбувся спеціальний форум, організований Представництвом Президента в Автономній Республіці Крим. У ньому взяли участь керівництво Верховної Ради, Кабінету Міністрів, Меджлісу кримськотатарського народу, духовенство, вчені, військові, представники організацій громадянського суспільства. Медіарегулятора представляли перший заступник голови Національної ради Валентин Коваль і представник Національної ради в Автономній Республіці Крим та місті Севастополі Володимир Ляшенко.

Сьогодні Крим став мілітаризованим півостровом, який використовується як база для вторгнення на материкову Україну.

Жорстоку війну, яку ми переживаємо нині, 10 років назад породив російський реваншизм, коли відчув, що світ здатен заплющити очі на такі злочини, що відбулися в Криму, – анексію, знущання з людей, сказав у своєму відеозверненні до присутніх Президент України Володимир Зеленський. Він зауважив, що на всіх рівнях, у всьому світі необхідно боротися за людей у Криму та на інших окупованих територіях України, боротися за відновлення сили міжнародного права.

Особлива подяка сьогодні Збройним силам України, силам оборони, до лав яких входять і кримські татари. Усі ці 10 років вони невтомно боронять суверенітет нашої держави.

Форум став майданчиком для того, щоб згуртувати усіх в боротьбі за вільний Крим і вільну Україну.

Із уст Постійної представниці Президента в Автономній Республіці Крим Таміли Ташевої прозвучали слова подяки кримським медіа, які після окупації продовжили роботу, щоб інформувати жителів Криму і України. Це – «Суспільне. Крим», «Крим.Реалії», ATR, «Чорноморка», «Крим: Оперативно», «Голос Криму», «ДІМ», Qirim Media, «Радіо Куреш», «CEMAAT. Кримське громадське медіа».