18 травня країна вшановує жертв геноциду кримськотатарського народу

17.05.2021

Меджліс кримськотатарського народу, Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій і Представництво Президента України в Автономній Республіці Крим закликає телеканали 18 травня, у День пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу, розмістити на екранах відповідний логотип.

Як відомо, у травні 1944 року під  час спланованої силовими структурами Радянського Союзу операції у  віддалені райони Узбекистану, Казахстану, Російської Федерації було депортовано близько 200 000 кримських татар, більшість із яких були жінки, діти і люди літнього віку. За різними оцінками лише  у перші роки вигнання, внаслідок голоду, масових захворювань, знущань і каторжних робіт у місцях спецпоселень померло понад 46% кримських татар.

У пам’ять за всіма жертвами геноциду кримськотатарського народу о 12:00 передбачена хвилина мовчання відповідно до Правил ведення мовлення телерадіоорганізаціями у дні трауру (скорботи, жалоби) та дні пам’яті, затвердженими рішенням Національної ради від 12.02.2021 № 95, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 21.04.2021 за № 541/36163.

День пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу був встановлений для відзначення на державному рівні постановою Верховної Ради України від 12.11.2015 № 792-VIII.

Логотип для завантаження.

Мовники, як повідомляла Національна рада, мають дотримуватися в цей день Правил ведення мовлення телерадіоорганізаціями у дні трауру (скорботи, жалоби) та дні пам’яті. У цей день телерадіокомпанії можуть розміщувати відповідне стилізоване зображення (логотип із гербом кримських татар) або палаючу свічку. Це стилізоване зображення доречно розміщувати також у хвилину мовчання.