13 лютого – Всесвітній день радіо

13.02.2024

Сьогодні у світі відзначають Всесвітній день радіо. Свято було проголошено на 36-й Генеральній конференції ЮНЕСКО. Ця дата обрана тому, що саме в цей день у 1946 році вперше в ефір вийшло «Радіо ООН». Воно вело мовлення зі штаб-квартири організації. Цьогоріч тема Всесвітнього дня радіо висвітлює визначне минуле радіо, його актуальне сьогодення і перспективи динамічного майбутнього.

У 2024 році святкується сторіччя виходу в ефір першої радіотрансляції. Це говорить про те, що радіо з кінця XIX століття завжди було поруч. Радіо є невід’ємною частиною нашого життя. Воно інформує нас про важливі події у світі, навчає і ознайомлює з різними культурами, цікавими подіями та постатями, воно розважає у різні миті нашого життя.

Радіо сьогодні – це також про доступність та інклюзивність. Це потужний ресурс, який дає можливість донести актуальну й оперативну інформацію до всіх верств населення у найбільш віддалених куточках світу. Важко переоцінити його роль в надзвичайних ситуаціях і умовах війни.

У часи, коли інтернет і соціальні мережі полонили світ, радіо залишається основним джерелом інформації та культурного відпочинку. За даними ЮНЕСКО, понад 4 мільярди людей слухають радіостанції у всьому світі.

«Коли ми говоримо про радіо, то розуміємо його важливість і унікальну доступність. Маючи досвід виживання у воєнних умовах, ми неодноразово ставали свідками винахідливості наших зв’язківців і медійників. Майже з нічого вони створювали антени і намагалися донести найважливіше до своїх слухачів. Це говорить про важливість та інклюзивність радіо.

Обрання України членом Міжурядової ради програми ЮНЕСКО «Інформація для всіх» (IFAP) свідчить про визнання досягнень нашої країни у сфері інформаційної політики. Ми і надалі будемо сприяти розвитку радіо в Україні, відновленню радіомовлення на звільнених та прифронтових територіях», – зазначила Ольга Герасим’юк.

Вітаємо радійників із цим святом!

Разом будемо долати ворога на радіохвилях!