Місцеві телеканали зможуть отримати ліцензії на цифрове мовлення – заяви на конкурс прийматимуться з 10 вересня

13.08.2021

12 серпня в газеті «Голос України» № 152 опубліковано конкурс, у якому для потреб місцевого цифрового телевізійного мовлення виставлено 43 цифрові місцеві канали  у 17 областях України. Компанії, які поки що мовлять в аналозі, матимуть шанс розпочати діяльність у стандарті DVB-T2 (MPEG-4).

Серед запропонованих каналів є місця в таких обласних центрах країни, як Житомир, Львів, Миколаїв, Одеса і Хмельницький.

Також телерадіоорганізації матимуть можливість мовити у цифрі в багатьох великих містах країни – Володимир-Волинському Волинської області, Павлограді Дніпропетровської області, Маріуполі Донецької області, Бердянську і Мелітополі Запорізької області, Калуші і Коломиї Івано-Франківської області, Первомайську Миколаївської області, Кременчуці Полтавської області, Скадовську Херсонської області й Умані Черкаської області тощо.

Вимоги до програмної концепції передбачають обов’язкове розміщення інформаційних, інформаційно-аналітичних і публіцистичних передач місцевої тематики обсягом не менше ніж дві години на добу. Обсяг ведення передач українською мовою має відповідати вимогам чинного законодавства. Не дозволяється ретрансляція програм інших мовників.

Заяви на участь у конкурсі можна буде подавати із 10 вересня до 11 жовтня (18:00) за адресою: вул. Прорізна, 2, м. Київ, тел. 234-97-13.

Підбиття підсумків конкурсу відповідно до пункту б) частини пʼятої статті 25 Закону України «Про телебачення і радіомовлення» має відбутися до 7 грудня 2021 року.

Також із 13 вересня регулятор прийматиме заяви радіомовників на FM-частоти.