
Громадська рада, що діє при Національній раді, на засіданні 4 лютого розглянула кілька актуальних питань галузі медіа. Вона звернеться до державних органів щодо бронювання працівників медіасектору та до медіарегулятора про можливі заходи впливу щодо поширення незаконного контенту незареєстрованими інтернет-платформами.
Дорадчий орган вирішив звернутися до Комітету Верховної Ради України з питань гуманітарної та інформаційної політики, Кабінету Міністрів України, Міністерства культури та стратегічних комунікацій з листом про ситуацію, яка наразі не дає можливості зарахувати окремі підприємства до об’єктів критичної інфраструктури та бронювати фахівців із галузі медіа, а також поінформувати про це Національну раду.

Інше рішення, що було ухвалене Громадською радою, стосувалося привернення уваги медіарегулятора до незареєстрованих сервісів, які надають послуги доступу до інформації, зокрема і до нелегального контенту. Йдеться передусім про сервіси, які поширюють піратський контент.
Також члени Громадської ради заслухали медіапсихолога Любов Найдьонову, яка презентувала результати дослідження, яке було розпочато іще після 2014 року та стосується впливу висвітлення війни в медіа на психологічний стан дорослих і травматизацію дітей. Понад 2/3 дітей у віці 9+ мають досвід реальної травматизації війною, а близько 22% мають важку травматизацію. Тому важливим є їх захист від ретравматизації через медіа. Психологи підготували рекомендації для медіа, при дотриманні яких негативні наслідки травмівного контенту можуть бути зменшені.
Відповідальна секретарка, членкиня Національної ради Олена Ніцко подякувала Любові Найдьоновій і її колегам за ґрунтовну працю і запропонувала обговорити ці матеріали на робочій групі, яка опікується захистом інтересів дітей, з метою максимальної поінформованості медіа про напрацювання психологів. А після обговорення розмістити рекомендації на офіційному вебсайті Національної ради.
Наступне засідання Громадської ради за наявності пропозицій до обговорення має відбутися 4 березня.